Naslovna



Aktivnost


Akcije sa najvećim rastom cene na regulisanom tržištu (28.04.2017)
DINNPBPhilip Morris Operations a.d. , Niš3,70%
JMBNJubmes banka a.d. , Beograd3,66%
IMPLImpol Seval a.d. , Sevojno2,78%
VZASVeterinarski zavod Subotica a.d. , Subotica2,40%
PLNNPlaninka a.d. , Kuršumlija2,37%
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd1,23%
EPENEnergoprojekt Entel a.d. , Beograd1,12%
JESVJedinstvo a.d. , Sevojno0,70%
BDBPBudućnost a.d. , Bačka Palanka0,50%
TGASMesser Tehnogas a.d. , Beograd0,50%
Akcije sa najvećim padom cene na regulisanom tržištu (28.04.2017)
ENHLEnergoprojekt holding a.d. , Beograd-6,90%
LSTALasta a.d. , Beograd-6,60%
SJPTSojaprotein a.d. , Bečej-5,01%
NIISNIS a.d., Novi Sad-0,67%
FITOGalenika Fitofarmacija a.d. , Zemun-0,04%
Akcije sa najvećim prometom na regulisanom tržištu (28.04.2017)
NIISNIS a.d., Novi Sad4.335.666,00
DINNPBPhilip Morris Operations a.d. , Niš813.500,00
JESVJedinstvo a.d. , Sevojno738.715,00
EPENEnergoprojekt Entel a.d. , Beograd391.350,00
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd388.910,00
IMPLImpol Seval a.d. , Sevojno329.188,00
BDBPBudućnost a.d. , Bačka Palanka307.791,00
JMBNJubmes banka a.d. , Beograd280.040,00
LSTALasta a.d. , Beograd162.780,00
PLNNPlaninka a.d. , Kuršumlija38.900,00

Dnevni izveštaj


Dnevni izveštaj sa Beogradske berze - 28.04.2017.

Akcije

Tržište Ukupno Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj transakcija
Regulisano37151050204
MTP642612325

Struktura prometa Broj transakcija Promet (din) Promet (EUR)
Regulisano2047.847.18163.710
Listing1795.471.57744.423
Prime Akcije1754.732.86238.425
Prime Obveznice000
Standard Akcije4738.7155.997
Open Market252.375.60419.287
Open Market Akcije252.375.60419.287
MTP25493.6904.008
MTP Akcije25493.6904.008
MTP Obveznice000
Ukupno2298.340.87167.718

Učešće stranih investitora
FIS54,36%
b-FIS58,46%
s-FIS50,26%
FIB0,00%
FIT54,36%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Dnevne promene


Prime Listing - Akcije - (28.04.2017)
SimbolCenaPromena %OpenMaxMinVWAPObimPromet
AERO1.3161,231.3001.3291.3001.314296388.910
ENHL1.350-6,901.3501.3501.3501.35056.750
NIIS745-0,677477477457455.8184.335.666
SJPT512-5,0151251251251231.536
MTP - Akcije - (28.04.2017)
SimbolCenaPromena %Ukupna ponudaUkupna tražnjaObimPromet
AKDM2600,004.2821.000801208.260
AVEN7500,001.28635664.500
ENOP4.4900,006034751671.840
JGPK1.997-0,0529742957.913
MBLS5.9999,0755648223137.977
SJKS3.300-5,716524413.200
Prime Listing - Obveznice RS - (28.04.2017)
SimbolCenaPrinosPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
Open Market - Akcije - (28.04.2017)
SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
BDBP1.5950,501.6021.6021.5871.595193307.791
DINNPB2.7483,702.7002.7502.7002.748296813.500
EPEN13.0451,1213.04513.04513.04513.04530391.350
FITO2.699-0,042.6992.6992.6992.6991026.990
IMPL3.3592,783.2763.4473.2763.35998329.188
JMBN7.0013,667.0017.0017.0017.00140280.040
LSTA651-6,60652652651651250162.780
PLNN38.9002,3738.90038.90038.90038.900138.900
TGAS11.2500,5011.20011.30011.20011.250222.500
VZAS1712,40171171171171152.565
Standard Listing - Akcije - (28.04.2017)
SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
JESV4.7660,704.7014.8004.7014.766155738.715
MTP - Obveznice - (28.04.2017)
SimbolCenaPromena %Ukupna ponudaUkupna tražnjaObimPromet

Odluka o sazivanju ponovljene godišnje skupštine akcionara 2016