Naslovna



Aktivnost


Akcije sa najvećim rastom cene na regulisanom tržištu (13.01.2017)
BDBPBudućnost a.d. , Bačka Palanka7,69%
MTLCMetalac a.d. , Gornji Milanovac0,39%
IMPLImpol Seval a.d. , Sevojno0,19%
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd0,18%
VITLVital a.d. , Vrbas0,11%
Akcije sa najvećim padom cene na regulisanom tržištu (13.01.2017)
LSTALasta a.d. , Beograd-5,89%
TGASMesser Tehnogas a.d. , Beograd-2,34%
NIISNIS a.d., Novi Sad-1,07%
VZASVeterinarski zavod Subotica a.d. , Subotica-0,43%
Akcije sa najvećim prometom na regulisanom tržištu (13.01.2017)
NIISNIS a.d., Novi Sad7.377.609,00
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd1.505.412,00
MTLCMetalac a.d. , Gornji Milanovac896.318,00
KMBNKomercijalna banka a.d. , Beograd542.300,00
TGASMesser Tehnogas a.d. , Beograd458.411,00
IMPLImpol Seval a.d. , Sevojno321.777,00
SJPTSojaprotein a.d. , Bečej102.920,00
LSTALasta a.d. , Beograd40.180,00
BDBPBudućnost a.d. , Bačka Palanka37.800,00
VITLVital a.d. , Vrbas12.025,00

Dnevni izveštaj


Dnevni izveštaj sa Beogradske berze - 13.01.2017.

Akcije

Tržište Ukupno Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj transakcija
Regulisano3612543305
MTP6671131737

Struktura prometa Broj transakcija Promet (din) Promet (EUR)
Regulisano307582.255.2564.703.873
Listing287581.371.6334.696.734
Prime Akcije2738.985.94172.595
Prime Obveznice2570.947.0744.612.517
Standard Akcije121.438.61811.622
Open Market20883.6237.139
Open Market Akcije20883.6237.139
MTP3712.940.695104.544
MTP Akcije3712.940.695104.544
MTP Obveznice000
Ukupno344595.195.9514.808.417

Učešće stranih investitora
FIS20,01%
b-FIS17,10%
s-FIS22,91%
FIB54,91%
FIT53,49%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Dnevne promene


Prime Listing - Akcije - (13.01.2017)
SimbolCenaPromena %OpenMaxMinVWAPObimPromet
AERO1.1270,181.1021.1501.1021.1221.3421.505.412
NIIS742-1,077457507347429.9387.377.609
SJPT6510,00653653651651158102.920
MTP - Akcije - (13.01.2017)
SimbolCenaPromena %Ukupna ponudaUkupna tražnjaObimPromet
AVEN7550,00678770619467.345
BBTR2.5000,00107184107267.500
BDNS3.2500,007.9982.3332.3337.582.250
DRBR45050,001570156.750
GFOM370-25,4087060017564.750
GFSO1.10015,7949801920.900
IRTL6000,00338425338202.800
MBLS6.1001,671101.2151167.100
SLAK3000,0014513113139.300
UNFZ18.0000,0054472.000
VOJP8.3000,005005005004.150.000
Prime Listing - Obveznice RS - (13.01.2017)
SimbolCenaPrinosPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
RSO15104103,98530,000,06103,9853103,9853103,9853103,98532.000257.430.376
RSO16142103,55630,00-0,35103,5563103,5563103,5563103,556330.275313.516.698
Open Market - Akcije - (13.01.2017)
SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
BDBP1.4007,691.4001.4001.4001.4002737.800
IMPL2.6810,192.6872.6872.6802.681120321.777
LSTA591-5,895935935905916840.180
PRGS200,002020202055511.100
TGAS13.086-2,3413.49613.49613.01513.09735458.411
VITL9250,119259259259251312.025
VZAS233-0,43233233233233102.330
Standard Listing - Akcije - (13.01.2017)
SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
KMBN1.7000,001.7001.7001.7001.700319542.300
MTLC1.8070,391.8101.8111.8001.807496896.318
MTP - Obveznice - (13.01.2017)
SimbolCenaPromena %Ukupna ponudaUkupna tražnjaObimPromet